Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » PROFILAKTYKA 2 » ANTYBAKTERYJNE

ANTYBAKTERYJNE

Gołębie to średniej wielkości ptaki z rodziny gołębiowatych, które do prawidłowego rozwoju potrzebują mocnych stawów i kości, a także skrzydeł, oczu i narządów wewnętrznych. Aby zapewnić im to, co najlepsze, warto podawać im preparaty o działaniu profilaktycznym. Zmniejszają one ryzyko zachorowań na różne poważne schorzenia i uporczywe dolegliwości, a jednocześnie zagwarantują, że czas ewentualnej choroby zdecydowanie się skróci.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Hodowcy podający gołębiom dobrze dobrane preparaty wzmacniające czy regenerujące mogą być pewni, że wszelkie choroby przebiegną u nich dużo łagodniej niż normalnie. W ofercie sklepu internetowego MójGołąb.pl znajdują się wysokiej jakości produkty antybakteryjne dla gołębi, które pochodzą od rekomendowanych firm. Zawierają one substancje bakteriobójcze, dzięki czemu minimalizują ryzyko zachorowania na różne poważne schorzenia. Podawanie ich gołębiom jest niezwykle istotne – nawet prawidłowo zbilansowana dieta nie zaspokoi wszystkich potrzeb organizmu.
 

Zakwaszacze dla gołębi

 

W ofercie sklepu internetowego MójGołąb.pl znajdują się dobrej jakości środki profilaktyczne dla gołębi oraz akcesoria, które przydadzą się wszystkim hodowcom. Nasz asortyment obejmuje m.in. preparaty antybakteryjne, które mają działanie profilaktyczne i niwelują rozwój bakterii w organizmach ptaków. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim zakwaszacze. Ich podawanie ma na celu wytworzenie właściwej kwasowości w układzie pokarmowym gołębi. Poziom PH powinien być niekorzystny dla rozwoju bakterii chorobotwórczych – wówczas ptaki będą zdrowe.
 

Bardzo dobrze sprawdzi się np. bogaty zakwaszacz z oregano Orego-Vet (Centrum Zdrowia Gołębi), który podnosi jakość wody pitnej ptaków, a także efektywnie wspiera układ pokarmowy przed takimi patogenami jak bakterie E. coli czy Salmonelli. Gwarantuje właściwe zakwaszenie oraz  wspiera organizm gołębi podczas zapaleń wola i zaburzeń jelitowych. Aby działał możliwie najefektywniej, należy regularnie podawać go gołębiom. Jest zalecany przede wszystkim w okresie rozrodu, odchowu młódków, przed i w trakcie lotów oraz w okresie jesienno-zimowym.
 

Inne produkty antybakteryjne

 
 

Wśród pozostałych produktów antybakteryjnych dla gołębi znajdują się kompozycje ziół leczniczych czy naturalna pokrzywa od A. Koniecznego, która posiada właściwości lecznicze, oczyszcza krew i redukuje niedobory witaminowe w organizmach ptaków. Stanowi źródło witaminy C, K1, B2, kwasu pantotenowego, flawonoidów, kwasów organicznych, garbników, karotenoidów i chlorofilu, fitosteroli i związków aminowych oraz mikroelementów takich jak wapń, magnez, żelazo, fosfor, siarka, potas, jod i krzem. Taką pokrzywę można zaparzyć jak herbatę i po przestudzeniu podawać gołębiom do picia, a także stosować jako posypkę do karmy.
 

Silne właściwości przeciwbakteryjne posiada również ekstrakt z czosnku (HapLabs Allium), który wykazuje też działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniacze. Sprawdzi się w profilaktyce chorób zakaźnych. Polecamy go hodowcom, którzy walczą z rozwijającymi się w stadzie infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. To bardzo skuteczny produkt antybakteryjny dla gołębi.