Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » PROFILAKTYKA 2 » BIEGUNKA

BIEGUNKA

Jeśli jesteś hodowcą gołębi, z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta środków przeciw biegunce dla tych wrażliwych ptaków. To jedna z najczęstszych przypadłości, która dokucza ptakom w każdym wieku. Aby zagwarantować im zdrowy rozwój, sprawdzą się skuteczne preparaty dobrej jakości od znanych i cenionych na rynku producentów. Do najczęściej wybieranych należą m.in. Profeed Taube, Brockamp, Versele-Laga oraz Centrum Zdrowia Gołębi.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Podczas biegunki gołębi bardzo istotna jest szybka reakcja hodowcy. Trzeba podać ptakom odpowiednie środki, które pomogą ją zatrzymać. Sprawdzą się np. blokery z Centrum Zdrowia Gołębi, które wspomagają układ pokarmowy podczas uporczywych dolegliwości. Wdrożenie ich do diety to pierwszy krok podczas stabilizacji trawienia.  Można je podawać w wodzie pitnej. Wykazują nawet działania wspomagające organizm podczas profilaktyki w ograniczaniu beztlenowców i żółtego guzka.
 

Atrakcyjne pakiety dla hodowców

 

Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, warto w odpowiednim czasie wdrożyć działania profilaktyczne. Gołębiom można podawać środki wspomagające trawienie, które pozwolą ograniczyć bądź zupełnie zniwelować występowanie biegunek. W tym celu sprawdzą się ziołowe ekstrakty, a także fitoestrogeny, które regulują bilans wodny. Warto wypróbować również mieszanki elektrolitowo-aminokwasowe, które efektywnie uzupełniają niedobory mikro - oraz makroelementów w organizmie ptaków. Należy je podawać gołębiom po intensywnym wysiłku np. lotach, treningach czy pierzeniu.
 

Takie mieszanki to zarazem skuteczne środki przeciw biegunce, które należy podawać ptakom podczas występowania dolegliwości. Wszystkim hodowcom polecamy atrakcyjne zestawy preparatów – dobrym pomysłem jest np. zakup pakietu na jesienne biegunki, które mogą być oznaką osłabienia organizmu. W opakowaniu znajduje się pięć produktów – HYDRODIAR-VET (bloker biegunek), DIARO-VET (środek, który stanowi wsparcie w trosce o zdrowy przewód pokarmowy), PROB-VET MAX (płynny probiotyk o świetnym składzie), COCCI-VET (przyspiesza proces zdrowienia) oraz ANTYWIR-VET (zwalcza groźne bakterie i efektywnie wspomaga system obronny organizmu podczas infekcji wirusowych).
 

Krwawa biegunka

 

Skrajną postacią biegunki może być nawet kokcydioza, czyli tzw. krwawa biegunka. To jedna z najczęstszych chorób pasożytniczych gołębi. Wywołują ją pierwotniaki z rodzaju Eimeria. Do zakażenia może dojść na kilka sposobów – przez bezpośredni kontakt z chorym osobnikiem, a także w sytuacji, kiedy gołąb będzie przebywał na terenie skażonym odchodami chorych ptaków.
 

Kokcydioza obniża kondycję i wywołuje apatię. Może być nawet czynnikiem inicjującym zakażenia dla innych patogenów. W profilaktyce kokcydiozy priorytetowe znaczenie ma dbanie o czystość i higienę w gołębniku, a także dobry stan ogólny gołębi. Przy pierwszych objawach sprawdzą się witaminy i mikroelementy, a także kompozycje ziół. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.