Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » PROFILAKTYKA 2 » CZYSTE DROGI ODDECHOWE

CZYSTE DROGI ODDECHOWE

Każdy hodowca gołębi powinien troszczyć się o zdrowie i prawidłowy rozwój stada. Aby ptaki cieszyły się dobrą kondycją, warto podawać im dobrej jakości produkty o działaniu profilaktycznym, które mogą zapobiec wielu schorzeniom, a także złagodzić rozwój różnych chorób. W przypadku gołębi bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie i skuteczna ochrona dróg oddechowych. To jedno z najważniejszych zadań hodowcy. Szeroki wybór rozwiązań dedykowanych potrzebom wrażliwych ptaków z rodziny gołębiowatych można znaleźć w ofercie sklepu internetowego MójGołąb.pl.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

W trosce o czyste drogi oddechowe gołębi warto podawać im preparaty witaminowe i kompozycje ziołowe, a także środki o działaniu oczyszczającym. Substancje aktywne zawarte w ziołach umożliwiają uwalnianie dróg oddechowych od wszelkich złogów i zanieczyszczeń, a także wykazują działanie wykrztuśnie. Efektywnie pobudzają rzęski błon śluzowych, mają właściwości bakteriobójcze i odkażające. Takie mieszanki sprawdzą się zarówno podczas lekkich problemów układu oddechowego, jak i skutecznie wspomogą terapię poważnych zakażeń.
 

W trosce o czyste drogi oddechowe gołębi

 

Czyste drogi oddechowe gołębi mają kluczowe znaczenie dla ich dobrego samopoczucia oraz zdrowego rozwoju. Jest to ważne zarówno w upalne dni, kiedy powietrze wysusza śluzówkę, jak i w chłodniejsze miesiące, gdy wokół unoszą się szkodliwe gazy lub pyły. Preparaty dobrej jakości działają jak balsam ochronny i umożliwiają zachowanie dróg oddechowych ptaków w dobrej kondycji. Dzięki nim gołębie mogą swobodnie oddychać.
 

Czasami działania profilaktyczne nie wystarczą. Przy zwalczaniu dolegliwości górnych dróg oddechowych sprawdzą się np. preparaty na bazie olejków. W sklepie internetowym MójGołąb.pl polecamy m.in. Bronchofit od Profeed Taube. To środek, w którym połączono składniki o działaniu antyseptycznym, przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Substancje czynne efektywnie wspomagają zwalczanie infekcji bakterii, grzybów i wirusów, a także stymulują pracę układu immunologicznego. Witamina C wzmacnia odporność, uszczelnia naczynia krwionośne oraz przyspiesza przyswajanie żelaza.
 

Z myślą o potrzebach hodowców i ich stadach

 

Sprawdzonym rozwiązaniem w razie problemów z układem oddechowym gołębi są klasyczne odśluzowujące krople do nosa. Połączenie olejków eterycznych i minerałów ma pozytywny wpływ na ich kondycję i efektywnie oczyszcza górne partie głowy ze śluzu, który osłabia orientację gołębi. Nieleczone dolegliwości tego typu mogą mieć nawet śmiertelne skutki dla tych wrażliwych ptaków. Wskazaniami do stosowania kropli są m.in. zaczerwienione gardło i duże ilości śluzu w górnych drogach oddechowych, zamknięta szczelina podniebienia, wilgotne oczy i ciężki oddech, a także apatia i brak ochoty do latania.
 

Dostępne w tej kategorii preparaty należy podawać gołębiom w celu ochrony lub oczyszczenia górnych dróg oddechowych. Wspomagają one leczenie układu oddechowego (sprawdzą się podczas ornitozy, mykoplazmozy czy kataru zakaźnego). Należy po nie sięgać zarówno podczas wysokich temperatur, kiedy powietrze wysusza śluzówkę, jak i w zimniejsze dni. Są wskazane przy niedostatecznej wentylacji gołębnika, a także innych zagrożeniach wystąpienia schorzeń układu oddechowego.