Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » HIGIENA I DEZYNFEKCJA

HIGIENA I DEZYNFEKCJA

Higiena oraz dezynfekcja to czynności, które w największym stopniu wpływają na zdrowie gołębi. Dlatego, aby uchronić je przed pasożytami i bakteriami, które mogą negatywnie wpłynąć na stan ich upierzenia oraz spowodować wystąpienie chorób, ważne jest nie tylko zapewnienie ptakom odpowiedniego, podawanego we właściwych dawkach pożywienia, ale również zadbanie o czystość gołębnika, podawanej wody oraz zapewnienie regularnych kąpieli. W przeciwnym wypadku osiągnięcie dobrych lotów może być trudne, a kondycja ptaków będzie pozostawiać wiele do życzenia. W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo wykonane z najlepszych składników, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, cenione przez wielu właścicieli ptaków hodowlanych środki higieny oraz środki do dezynfekcji gołębi, które można nabyć w przystępnych cenach. Są to między innymi preparaty poprawiające jakość powietrza, polepszające wydajność ptaków i dezynfekujące wodę, służące dezynfekcji pojemników, zapewniające suchość podłogi, a ptakom właściwą kąpiel.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Okresowe zabiegi dezynfekcyjne i dezynsekcyjne są obowiązkowe i dotyczą nie tylko gołębnika, ale również całego znajdującego się w nim wyposażenia. Dla poprawienia jakości powietrza polecamy ROHNFRIED Bio Air Fresh 400ml, zawierający olejki eteryczne, które likwidują nieprzyjemny zapach. Tego środka warto używać po każdorazowym wypalaniu gołębnika, a w sezonie lotowym każdego wieczoru, ponieważ poprzez spryskiwanie nim wnętrza zapewniamy ptakom świeże powietrze, które korzystnie wpłynie na ich drogi oddechowe i na lepsze ukrwienie. Podobnie działa Rohnfried Avibac Stabilizer, zapewniając probiotyczną mikroflorę, dzięki czemu zarazki nie rozprzestrzeniają się. To długotrwale działający produkt, przy stosowaniu którego nie występują skutki uboczne, dlatego stosując go, nie trzeba usuwać z gołębnika sprzętu ani gołębi. Przy utrzymaniu czystości pomoże nam również przyjemne w zapachu wapno podłogowe Versele-Laga Bianco, które zapewni suchość podłogi.

 

Oczywiście higieny potrzebują również gołębie. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć także soli do kąpieli Versele-Laga Oropharma Ideal Bathsalt w kolorze pomarańczowym. To środek higieny dla gołębi, który zadba o czystość ich skóry, zapobiegnie rozwojowi pasożytów zewnętrznych, poprawi wygląd upierzenia i wspomoże sam proces pierzenia, a także zrelaksuje mięśnie. W okresie pierzenia najlepiej stosować kąpiel raz w tygodniu, w okresie lotów – raz do dwóch razy na tydzień, a w okresie pierzenia – dwa razy w tygodniu. Polecamy także Sól-Vet Eukaliptusowy do kąpieli bez mydlin, dzięki której do organizmu ptaków przenikają składniki odpowiedzialne za szereg dobroczynnych działań. Między innymi rozluźniają mięśnie, chronią przed patogenami chorobotwórczymi i pasożytami zewnętrznymi, zapewniają regenerację organizmu po chorobach oraz wyczerpujących lotach, korzystnie wpływają na układ oddechowy, podwyższają wydajność organizmu, wzmacniają układ immunologiczny. Wszystkie środki do higieny i dezynfekcji gołębi spisują się doskonale, dlatego stosuje je wielu hodowców, a ich ptaki zachowują zdrowy wygląd i witalność.