Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » PROFILAKTYKA 2 » KOŚCI I STAWY

KOŚCI I STAWY

Obowiązkiem hodowcy gołębi jest troska o dobrą kondycję poszczególnych osobników w stadzie. Aby ptaki rozwijały się prawidłowo i pozostawały w świetnej formie, należy wzmacniać ich kości i stawy. To podpory, na których utrzymują się mięśnie i organy wewnętrzne – właśnie dlatego muszą być mocne i silne od wewnątrz. W sklepie internetowym MójGołąb.pl proponujemy wybór preparatów wzmacniających i odbudowujących od znanych i cenionych na rynku producentów – Profeed Taube czy Rohnfried.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Podczas maksymalnego wysiłku – przede wszystkim podczas lotu – stawy i kości gołębi są mocno obciążone. Może to prowadzić do wyraźnego spadku wydajności oraz obniżenia kondycji tych delikatnych ptaków. W tej sytuacji warto podawać im preparaty wzmacniające, które efektywnie ochronią stawy gołębi przed uszkodzeniami i zmniejszą ich zużycie. Bardzo dobrze sprawdzą się produkty wspomagające ochronę chrząstki stawowej ze składnikami, które pełnią funkcje budulcowe i wspomagają regenerację. Dzięki nim każdy hodowca może profesjonalnie zadbać o swoich skrzydlatych podopiecznych.
 

Produkty od Profeed Taube

 

Aby wzmocnić kości i stawy ptaków z rodziny gołębiowatych, można podawać im produkty w płynie. Sprawdzą się minerały w butelce od Profeed Taube. To kombinacja starannie dobranych składników (cynku, manganu, żelaza, miedzi i innych), która doskonale wpływa na prawidłową mineralizację kości i skorupek jaj oraz prawidłowy wzrost młodych gołębi.  Dzięki temu gołębie nie żerują w polu i nie cierpią na niedowład skrzydeł. Dokładnie zbilansowane makro- i mikroelementy skutecznie uzupełniają niedobory pierwiastków śladowych w okresie rozrodu i przygotowań do sezonu lotowego.
 

Innym preparatem, który przyczynia się do ochrony stawów gołębi, jest Arthrosol od tego samego producenta. Zmniejsza on ryzyko uszkodzeń i kontuzji. Odpowiednio wyselekcjonowane składniki pomagają ptakom zachować wysoką wydajność oraz utrzymać kondycję na stałym poziomie. Glukozamina łagodzi ból stawów, zapobiega ich uszkodzeniom i kontuzjom. Stymuluje syntezę kolagenu i nadaje ochronne właściwości mazi stawowej. Ten produkt to skuteczna pomoc w regeneracji kontuzji. Należy go podawać dla zwiększenia ruchliwości i elastyczności stawów.
 

Dla twardych skorupek jaj

 

Istotne jest nie tylko wzmacnianie organizmu gołębia od środka i ochrona jego delikatnych chrząstek stawowych, ale również poprawianie jego ogólnej kondycji i wspomaganie rozrodu. Można to osiągnąć poprzez podawanie środków zapewniających twarde skorupki jaj. Świetnie sprawdzi się napój mineralny rekomendowany przez Rohnfried, który dostarcza gołębiom rozpłodowym i młodym wartościowych minerałów odżywczych.
 

Należy go stosować w okresach wzmożonego zapotrzebowania – przed składaniem jaj oraz w fazie wychowu młodych. Cenne pierwiastki śladowe takie jak miedź, mangan i cynk efektywnie wspierają ważne procesy metaboliczne w organizmie gołębi i sprawiają, że składają one jaja z twardą skorupą. Preparat należy rozpuścić w wodzie i podawać ptakom według wytycznych podanych na ulotce.