Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » KARMY DLA GOŁĘBI2 » Mieszanki dietetyczne, energetyczne

Mieszanki dietetyczne, energetyczne

Energetyczne karmy dla gołębi to grupa produktów, która doskonale sprawdzi się w szczególności po wymagających lotach. Tego typu produkty skutecznie regenerują siły, regulują procesy metaboliczne i poprawiają kondycję ptaków. W naszym sklepie internetowym MójGołąb.pl znadją Państwo bogaty wybór dietetycznych karm dla gołębi, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających hodowców. Oferujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, od wiodących producentów. Jeśli mają Państwo problem z doborem karmy dla potrzeb swojej hodowli, z chęcią pomożemy Państwu w ich wyborze. Zapraszamy do zakupów!

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Czym kierować się wybierając karmę na poszczególne okresy?

 

Karmę dla gołębi należy dopasować do konkretnego okresu w roku oraz do etapu życia, na jakim znajduje się ptak. W okresie pierzenia najlepiej sprawdzą się karmy z dodatkiem nasion oraz ziaren oleistych takich, jak między innymi rzepak, konopie oraz słonecznik. W ich składzie znaleźć powinna się także odpowiednia ilość białka, na przykład w postaci grochu. Zimą gołębiom najlepiej podawać zrównoważone mieszanki zawierające wysokobiałkowe ziarna, które świetnie sprawdzą się także w sezonie wiosennym (tutaj dodać można do nich odrobinę karmy dla ptaków śpiewających).
 

Wysokiej jakości energetyczne karmy dla gołębi

Gołębiom podawać można między innymi Versele-Laga Sneaky Mixtur, czyli mieszankę drobnych nasion bogatą w oleje oraz tłuszcze. Produkt zawiera między innymi konopie, które mają na celu podnieść libido u ptaków w okresie rozpłodu. Optymalna dawka (dotyczy ona zarówno okresu pierzenia, jak i lotów - tak u wdowców, jak i młodych) to 1 łyżeczka dziennie. Kompletną karmą lotową dla gołębi jest Versele-Laga Active Life Racing Super Energy, która została wzbogacona w specjalnie selekcjonowane nasiona dające ptakom dodatkową pot. Produkt jest bogaty w składniki energetyczne takie, jak kardi, konopie oraz słonecznik łuskany. Polecany jest on jako uzupełnienie bazowych karm lotowych w celu uzupełnienia ich o wartości energetyczne. Karma Versele-Laga Energy Plus I.C.+ jest kompletną mieszanką zawierającą specjalny granulat wyczynowy Immunity Concept+. Preparat cechuje się wysoką zawartością tłuszczu i idealnie sprawdza się do podawania na kilka dni przed koszowaniem. Jest on bogaty między innymi w kardi, konopie, słonecznik łuszczony oraz soję tostowaną. Versele-Laga Energy Corn jest z kolei łatwo strawnym granulatem energetycznym bogatym w tłuszcz. W jego składzie znajdziemy również witaminy, minerały oraz pierwiastki śladowe. Znajdujące się tu witamina E, selen oraz cholina są niezbędne dla zachowania optymalnej pracy mięśni. Produkt zapewnia ptakom silną odporność. Zalecana dawka to 1 łyżeczka na gołębia na dzień. Skuteczność preparatu jest związana z faktem, iż badania pokazują, że klasyczne mieszanki lotowe nie zabezpieczają w 100% potrzeb energetycznych gołębi pocztowych uczestniczących w lotach. W związku z tym, zaleca się uzupełnienie niedoborów przez dodanie do niej omawianego preparatu.