Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » KARMY DLA GOŁĘBI2 » Mieszanki dla młodych

Mieszanki dla młodych

Odpowiednio dobrana karma dla młodych gołębi to gwarancja odpowiedniego ich rozwoju. Bogaty asortyment tego typu produktów znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego Mój Gołąb. Na etapie, gdy ptaki znajdują się jeszcze w gniazdach, najlepiej podawać im tak zwaną karmę rozpłodową, w składzie której znajdziemy między innymi białko, tłuszcz oraz minerały. Godne polecenia są produkty zawierające groch, słonecznik, peluszkę, pszenicę oraz drobną kukurydzę. Gdy małe gołębie zostaną odstawione od rodziców, przez pierwsze kilka dni powinno podawać się im drobnoziarniste mieszanki. Jest to związane z faktem, iż młode muszą nauczyć się samodzielnie jeść, a spożywanie dużych ziaren, na przykład grochu, mogłoby być dla nich mocno problematyczne. Na tym etapie dobrze sprawdzą się także niektóre mieszanki dietetyczne. Wielu hodowców zastanawia się, ile powinny jeść młode gołębie. Ptaki mogą najadać się wówczas do syta bez obaw, że utyją. Nie zaszkodzi im nawet schudnięcie po odłączeniu od rodziców - ułatwi im to naukę latania. Jeżeli gołębie opanują już sztukę samodzielnego pobierania karmy, do mieszanki dietetycznej można stopniowo zacząć dodawać grubsze ziarna, na przykład groszku, kukurydzy czy peluszki. Dobrze latającym gołębiom należy podawać karmę, która nie będzie zawierała w swoim składzie zbyt dużo białka. Zamiast tego, warto zdecydować się na zrównoważoną mieszankę. W przeciwnym wypadku, ptaki może rozpierać energia, a co za tym idzie - mogą one odlecieć daleko, a w niektórych przypadkach nawet nie wrócić.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Dobre nawyki

 

Karmy dla młodych gołębi nie należy podawać im przed oblotem. Zamiast tego, warto wyrobić w nich dobre nawyki. Młode ptaki nie powinny przebywać na wolności przez cały dzień, lecz jedynie podczas wspomnianych oblotów - jednego rano, drugiego po południu. Przez resztę dnia znajdować muszą się w gołębniku. Równie ważne jest ustalenie rodzaju mieszanki i dziennej dawki karmy. Należy podzielić ją na pół i podawać dwa razy dziennie, po każdym oblocie. W trakcie lotów nigdy nie należy zmieniać karmy dla młodych gołębi, jako że bardzo łatwo się one do niej przyzwyczają. W związku z tym, najlepiej zaopatrzyć się w większą jej ilość, która wystarczy na cały sezon lotowy. Nagła zmiana karmy może przyczynić się do pogorszenia kondycji ptaków.

 

Polecane mieszanki dla młodych

 

Godną uwagi karmą dla młodych gołębi z naszego sklepu internetowego jest między innymi Dark Plus I.C.+, która zawiera w swoim składzie witaminy takie, jak A, D3, B1, B2, B3, B12, C, E, K, PP, a także kwas foliowy, biotynę, fosfor, wapń, magnez, cynk, żelazo, mangan, sód, selen, kobalt oraz miedź. Jej skład jest wzbogacony o nutraceutyki, które w pozytywny sposób wpływają na zdrowie gołębi pocztowych. Kolejna propozycja to mieszanka Versele-Laga Classic Junior z czerwoną i żółtą kukurydzą Cribs, jęczmieniem (pozytywnie wpływ on na pracę jelit) oraz ryżem Paddy.