Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » KARMY DLA GOŁĘBI2 » Mieszanki pierzeniowe

Mieszanki pierzeniowe

Pierzenie to jeden z najważniejszych okresów roku w życiu każdego profesjonalnego hodowcy gołębi. Stanowi on początek przygotowań do przyszłego sezonu lotowego. Aby uzyskać możliwie jak najlepszej jakości pióra, warto pamiętać o kilku użytecznych praktykach. Do tego celu doskonale sprawdzą się również odpowiednio dobrane pierzeniowe karmy dla gołębi z asortymentu naszego sklepu internetowego. Jako że nowo wyrośnięte pióra mają służyć ptakom cały rok, warto wspomóc ten proces przy pomocy wysokiej jakości produktów od wiodących producentów.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Co podawać gołębiom podczas okresu pierzenia?

 

Pierzenie jest jedynym okresem w roku, kiedy możemy pozwolić najadać się gołębiom do syta. Gdy będą one jadły tyle, ile potrzebują, ich pióra staną się piękne oraz mocne. Świetnie do tego celu sprawdzi się między innymi karma Versele-Laga Classic Moulting, w składzie której znajdziemy specjalną kukurydzę czerwoną oraz żółtą Cribs, rzepak, a także siemię lniane. Godnym uwagi produktem jest także TJW granulat pierzeniowy BiotiMET. Został on stworzony w 100% z naturalnych surowców i jest pozbawiony antybiotyków. Zawarte w nim lekkostrawne składniki nie obciążają przewodu pokarmowego gołębi i gwarantują optymalny poziom witamin oraz aminokwasów. Produkt jest bogaty między innymi w biotynę o podwyższonym poziomie, a także metioninę. Decydując się na zakup takiego granulatu, nie ma konieczności uzupełniania diety gołębi w witaminy, minerały oraz mikroelementy. Jego stosowanie zaleca się przy podawaniu antybiotyków. Podczas pierzenia ptakom podawać można także pierzeniową karmę dla gołębi Versele-Laga Mutine Plus I.C., która jest odpowiednio zbilansowana i bogata w składniki odżywcze, gwarantując wytworzenie doskonałego opierzenia. W jej składzie znajdziemy między innymi groch Dun, francuską małą kukurydzę sezonową Extra Cribs oraz kukurydzę czerwoną Extra Plata.
 

W jaki sposób możemy wspomóc proces pierzenia u gołębi?

 

W okresie pierzenia nie należy zaburzać organizmów gołębi lekarstwami czy szczepionkami, które w negatywny sposób wpływają na proces wymiany piór. Odrobaczanie oraz leczenie infekcji bakteryjnych powinno zostać przeprowadzone tuż po zakończeniu lotów, przed rozpoczęciem pierzenia. Co najmniej raz w tygodniu ptaki należy kąpać w wodzie z dodatkiem octu jabłkowego oraz soli kuchennej - produkty te doskonale wpływają zarówno na wygląd, jak i kondycję piór. W celu usunięcia wirusów, bakterii, grzybów oraz insektów, warto wykonać kąpiel z kilkoma kroplami jodyny. Doskonałym, profilaktycznym, a przede wszystkim naturalnym środkiem na jesienne ptasie infekcje jest woda z czosnkiem lub miodem. Kondycję gołębi skutecznie wzmocni natomiast czarny bez. Warto również zdawać sobie sprawę z faktu, iż na nowych piórach pojawić mogą się szkodliwe pasożyty takie, jak chociażby piórojady. Aby odpowiednio wcześnie się ich pozbyć, należy pamiętać o regularnym kontrolowaniu stanu upierzenia gołębi.