Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » KARMY DLA GOŁĘBI2 » Mieszanki uniwersalne

Mieszanki uniwersalne

Bez względu na rasę gołębi i ich przeznaczenie, uniwersalna karma dla gołębi będzie najlepszą bazą do karmienia hodowli przez cały rok. Dodając do niej wybrane składniki można stworzyć odpowiednie karmy lotowe, rozpłodowe, pierzeniowe lub inne, najlepiej działające na formę gołębi. Każdy hodowca gołębi wie, jak ważna w utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji ptaków jest zróżnicowana dieta. W zależności od pory roku i stanu fizjologicznego hodowli należy modyfikować skład paszy na bardziej lub mniej energetyczny, zmieniając proporcje białek i tłuszczu. Poza składnikami podstawowymi bardzo ważne jest podawanie minerałów i witamin niezbędnych do prawidłowej pracy całego organizmu. Żywienie ptaków dzielimy na kilka okresów, które pojawiają się wraz z kolejnymi miesiącami i powtarzają się cyklicznie co roku. Każdy hodowca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest dieta gołębi i jak wiele czynników składa się na jej odpowiednie przygotowanie. Dostępne karmy uniwersalne dla gołębi stanowią doskonałą podstawę do tworzenia karmy dla gołębi na każdą porę roku i aktualną aktywność ptaków, dostarczając im wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Uniwersalne karmy dla gołębi - gwarancją zbilansowanej diety

 

Obserwacja ptaków jest najlepszym sposobem na zbudowanie najlepszej diety. Zapotrzebowanie na niezbędne składniki pokarmowe i znajomość zachodzących w przewodzie pokarmowym procesów fizjologicznych to podstawa w prawidłowym karmieniu gołębi. Doświadczeni hodowcy posiadają dużą znajomość zasad żywienia, ale to właśnie dzięki obserwacji mogą ustalić, jakie mieszanki sprawdzają się najlepiej w określonych okresach chowu. Uniwersalne karmy dla gołębi to podstawa, do której można dodawać inne, poszczególne składniki. Stosowanie takiego doboru karm gwarantuje zbilansowaną dietę, a odpowiednia mieszanka składników sprawdzi się przez cały rok, zapewniając gołębiom wszystkich niezbędnych składników. Samodzielne tworzenie mieszanek w najważniejszych okresach pozwoli na odpowiednie dobranie składników w taki sposób, aby gołębie mogły stale cieszyć się szczytową formą.
 

Mieszanki od najlepszych producentów

 

W naszej ofercie przedstawiamy wiele mieszanek, które posiadają wszystkie składniki potrzebne ptakom w każdym sezonie. Zdajemy się na doświadczenie najlepszych hodowców, oferując mieszanki pochodzące od najlepszych producentów, dostarczających produkty wyłącznie najlepszej jakości. Karmienie gołębi nie może być przypadkowe, dlatego dodając do bazy inne składniki można stworzyć karmy posiadające składniki niezbędne w czasie rozpłodu, lotu, pierzenia, a także podczas diety i okresu regeneracji. To od hodowcy zależy, w jakiej formie pozostaną gołębie, a jego doświadczenie, wiedza i obserwacja ptaków zapewni najlepsze warunki do rozwoju ptaków. Precyzyjne zaplanowanie diety w połączeniu z treningami, pielęgnacją i badaniami profilaktycznymi stanowią podstawę w posiadaniu zdrowej hodowli, która będzie odnosić największe sukcesy. Posiadanie gołębnika to ciężka praca, poświęcenie i zaangażowanie. Trud z utrzymywania hodowli jest jednak opłacalny i dla wielu ludzi staje się pasją i przyjemną formą spędzenia czasu.