Strona główna » BLOG » Nowość! Personalna linia MDM dla Twoich championów

Nowość! Personalna linia MDM dla Twoich championów

Data dodania: 25-02-2023 Wyświetleń: 68


MDM oferuje SPERSONALIZOWANĄ LINIĘ Dla Twoich CHAMPIONÓW opartą na czterofazowym systemie żywienia.

Karmy zawierają dodatek enzymatyczny NaturZyn 5000, spirulinę oraz algi morskie w postaci odżywczych peletek.

Nowa linia produktów opiera się na czterech mieszankach, które mają za zadanie profilowanie osiągów lotu gołębi pocztowych. Stanowi kompletną dietę, zapewnia zalecane poziomy białka, tłuszczu i energii w poszczególnych dniach tygodnia. Drobne ziarenka i nasionka o jasnym kolorze, które są wzbogacone naturalnymi składnikami - enzymami, algami i spiruliną w postaci peletek, które spotęgują efekty włożone w hodowlę i treningi.


Zadbaj o komfort i uzupełnij straty jakie poniósł organizm gołębia podczas lotu.

1. REGENERACJA

Kiedy ptak wraca, jest głodny i spragniony, jego zasoby energii i elektrolitów zostały wyczerpane i jest zmęczony. Źle zarządzany oznacza przedłużoną regenerację i mniejszą motywację do kolejnych lotów. Właściwe zarządzanie oznacza, że lot może być pozytywnym przeżyciem, zwiększającym sprawność ptaka, a także jego zapał w kolejnych lotach. Aby nastąpiła fizyczna regeneracja, gołąb musi mieć zapewnionych kilka podstawowych rzeczy: pożywienie, wodę i elektrolity oraz odpoczynek.

MDM PM-1 Personal MIX 1 EXCELLENT


Karma MDM PM-1 Personal MIX 1 EXCELLENT zapewnia powracającym ptakom szybkie przywrócenie poziomu cukru we krwi i uzupełnienie rezerw glikogenu narządowego, ale jest kontrolowana pod względem białka. „Lekka” mieszanka bogata w energię, zawiera łatwo przyswajalne ziarna na bazie węglowodanów i oleju takie jak krokosz, ryż, jęczmień łuskany, sorgo, ostropest, pszenica, kukurydza popcorn. Ponadto użycie małych nasion o podobnym składzie, takich jak proso, owies łuskany, siemię lniane, rzepak, mozga kanaryjska pozwala skutecznie działać dodanym enzymom, dzięki czemu ich składniki odżywcze są szybciej uwalniane do organizmu. W rezultacie procesy metaboliczne normalizują się, utracona energia jest uzupełniana, a organizm może się oczyścić. W ten sposób kwas mlekowy wytwarzany podczas lotu ulega rozkładowi. Stosowanie – dzień po wyścigu, który jest dniem odpoczynku i regeneracji.

Zadbaj o szybki powrót do formy i zdrowie gołębi

2. ODBUDOWA
W zależności od trudności lotu i wysiłku jaki poniosły gołębie wprowadź mieszankę, która wyrówna zaburzoną równowagę ustroju, zwiększy zawartość glikogenu, aktywność najważniejszych enzymów oraz obniży poziom zakwaszenia.

MDM PME-2 Personal MIX 2 EXCELLENT


Zapewnia wyważony posiłek węglowodanowo-białkowy w celu odbudowy zasobów energetycznych i uszkodzeń na poziomie komórkowym. Od poniedziałku do środy wprowadzamy bardziej konkretną dietę z grochem, wyką, soczewicą, soją, fasolką mungo w celu odbudowania nowych rezerw. Dodatek spiruliny – bomby aminokwasowej i alg morskich w postaci małych peletek do budowania masy mięśniowej bez obciążania nadmiarem białka czyni mieszankę bardzo nowoczesną o następujących walorach:

- uzupełnia rezerwy energetyczne
- zapobiega rozpadowi białek
- hamuje procesy kataboliczne
- redukuje bolesność mięśni
- ułatwia regenerację
- bezpośrednio docierając do mięśni, wpiera ich rozbudowę
- odżywia mięśnie, stanowiąc dodatkowe źródło energetyczne


Zapewnij swoim lotnikom odpowiednią jakość mieszanki z odpowiednim składem, która będzie kluczem do zwycięstwa.

3. INTENSYFIKACJA
„Wyścig zaczyna się kilka dni przed czasem”
Coraz trudniejsze zadanie przed Tobą. Nie możesz popełnić błędu. Nie odpuszczaj pracy do ostatniej chwili. W miarę zbliżania się zawodów zmieniamy proporcję poszczególnych makroskładników w diecie na rzecz węglowodanów o niskim IG, co umożliwia dłuższą i bardziej wydajną pracę mięśni.

MDM PME-3 Personal MIX 3 EXCELLENT


Mieszanka MDM Personal MIX 3 EXCELLENT to lekkostrawna dieta sportowa na bazie kukurydzy popcorn, kukurydzy purpurowej cribbs i kukurydzy czerwonej. Smacznych nasion krokosza barwierskiego, dari, ryżu paddego, który nie obciąża przewodu pokarmowego podczas transportu, wiąże wodę i zapewnia gołębiom płyn oraz drobnych nasion bogatych w paliwo pochodzące z węglowodanów. Dodatek alg morskich, spiruliny i enzymnów w postaci małych peletek wspomaga walory odżywcze mieszanki. Powoli, równomiernie i konsekwentnie budujemy gotowość do wyścigu. Faza intensyfikacji ma stworzyć warunki dla fazy superkompensacji. MDM Personal MIX 3 EXCELLENT została specjalnie zaprojektowana do wyścigów sprinterskich i średniodystansowych i może być uzupełniana o MDM Personal MIX 4 EXCELLENT w dalszej części sezonu w przypadku wyścigów na dłuższych dystansach. Stosujemy od czwartku do ostatniego posiłku przed koszowaniem.

Przygotuj swoje gołębie tak, aby wygrać…

4. SUPERKOMPENSACJA
Organizm gołębia może wykonać taką pracę, na jaką wystarczy mu paliwa. Paliwo w procesach metabolicznych przemieni w energię. Aby energii wystarczyło na dłużej, musi zgromadzić jak najwięcej paliwa. Można to zrobić poprzez proces uzupełniania zużytych zasobów energii z małą nadwyżką. Z drugiej strony podaż energii pochodzącej z tłuszczów należy kontrolować aby nie doprowadzić do gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Karmienie powinno być na poziomie odpowiadającym wysiłkowi gołębi, aby ptaki były pełne i pławne, ale nie ciężkie w dłoni.
Wszystko jest ważne w wyścigach gołębi, musisz mieć dobre gołębie, dobry gołębnik i dobre zarządzanie oraz trzy główne narzędzia do dyspozycji, aby przygotować gołębie do lotu: - motywację - sprawność fizyczną (uwzględniamy również zdrowie) – karmienie

MDM PME-4 Personal MIX 4 EXCELLENT


Doskonały dopalacz energii z węglowodanów, tłuszczów i nasion bogatych w olej. Poprawia regenerację i kondycję ogólną. Wprowadzenie do diety nasion oleistych oznacza, że gołębie czerpią energię głównie z tłuszczów. Tłuszcz jest głównym podstawowym paliwem dla metabolizmu gołębi i najważniejszym źródłem energii dla mięśni piersiowych. Łatwostrawna mieszanka MDM Personal MIX 4 EXCELLENT jest odpowiednia do karmienia zarówno starych jak i młodych gołębi i powinna być podawana jako dwa ostatnie posiłki przed koszowaniem w szczególności, jeżeli przewidujemy trudny lot lub w połączeniu z mieszanką MDM Personal MIX 3 EXCELLENT. Może być również podana po powrocie z lotu, aby szybko uzupełnić zapasy energii oraz wzmocnić wszystkie wcześniej obciążone układy i narządy wraz z dodatkiem peletek alg morskich i enzymów dla lekkości trawienia. Może być również podana po powrocie z lotu, aby szybko uzupełnić zapasy energii oraz wzmocnić wszystkie wcześniej obciążone układy i narządy wraz z dodatkiem peletek z alg morskich, spiruliny i enzymów dla lekkości trawienia

Prezentowany schemat żywienia czterofazowego ma charakter orientacyjny i nie należy go bezkrytycznie kopiować, lepiej go modyfikować biorąc pod uwagę uwarunkowania pogodowe, długość i trudność lotów. Stosowanie jednak zbyt wielu wariantów nie jest skuteczne. Należy trzymać się wariantu A, co najwyżej wariantu B, gdy coś nie potoczy się po naszej myśli, a co pozwoli nam jeszcze walczyć o główne zwycięstwo.

KARMY MDM PERSONAL MIX znajdziesz TUTAJ
 

SKLEP DLA GOŁĘBI Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu