Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » PROFILAKTYKA 2 » OCHRONA SKRZYDEŁ

OCHRONA SKRZYDEŁ

Gołębie do prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia potrzebują silnych kości i stawów, a także mocnych skrzydeł. W okresie lotowym są one szczególnie narażone na osłabienie i przeciążenia, dlatego warto dodatkowo zatroszczyć się o ich stan. W tym celu sprawdzą się preparaty regenerujące i odbudowujące, które można podawać zarówno przed intensywnym wysiłkiem, jak i po nim.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Hodowcy, którzy troszczą się o zdrowie i komfort swoich skrzydlatych podopiecznych, z pewnością docenią produkty dostępne w sklepie internetowym MójGołąb.pl. To środki wysokiej jakości, które efektywnie wspomagają kondycję ptasiego organizmu. Proponujemy szeroki wybór preparatów profilaktycznych, które działają zapobiegawczo i zmniejszają ryzyko zachorowań na poważniejsze schorzenia. Oferujemy również suplementy, karmy i gadżety, np. miarki, które ułatwią podawanie produktów.
 

Produkty dla mocnych skrzydeł

 

Aby skrzydła gołębi były mocne, należy podawać im dobrą karmę oraz preparaty wzmacniające. Sprawdzą się zarówno produkty w proszku, jak i płynie. Stosunkowo niedrogim i wydajnym rozwiązaniem będzie najprostszy katalizator Biocal-Vet (Centrum Zdrowia Gołębi), który działa wieloaspektowo. Kiedy podaje się go w sezonie lotowym, można liczyć na poprawę sprężystości mięśni gołębi, natomiast stosując go w trakcie pierzenia wspomaga się prawidłowy proces wyrastania nowych, zdrowych i elastycznych piór.
 

Ponadto katalizator Biocal-Vet z wyciągiem z Zingiber officinale może być podawany parom w okresie lęgowym podawany (wpływa na poprawę zapłodnienia i jakość oraz wytrzymałość skorupy jaj), a także podnosi jakość mleczka z wola w trakcie karmienia młódków. Warto również sięgnąć po kompleks magnezowo-karnitynowy C-M-K (Brockamp), który poprawia wytrzymałość mięśni i zapobiega porażeniom skrzydeł podczas lotu. To produkt, który sprawdzi się przy intensywnym wysiłku podczas treningów, kiedy mięśnie gołębia pocztowego są narażone na skrajnie duże obciążenia. Połączenie L-karnityny i magnezu pomaga uniknąć objawów zmęczenia.
 

Skuteczne rozwiązania dla ochrony skrzydeł

 

Ochrona skrzydeł dotyczy wzmacniania stawów, a z drugiej strony – upierzenia. Właśnie dlatego środki dedykowane gołębiom z jednej strony działają na ptasi organizm od środka, odbudowując chrząstkę stawową, a z drugiej poprawiają elastyczność i wygląd piór. Właśnie tak działa uzupełniająca mieszanka paszowa Biotyzink od Profeed Taube.  To połączenie wysoce przyswajalnej formy biotyny z cynkiem, które jest wskazane przede wszystkim w okresie wymiany upierzenia.
 

Wysoki poziom biotyny wspomaga proces formowania się zdrowych piór o wysokiej elastyczności, minimalizując ryzyko wystąpienia stanów zapalnych skóry. Dzięki temu pióra są zdrowe i lśniące, a także mocne – nie łamią się i nie wypadają. Biotyzink wpływa też na funkcjonowanie układu nerwowego i immunologicznego, a także gwarantuje  prawidłową przemianę aminokwasów i cukrów oraz sprawną przemianę materii. Cynk wpływa na jakość i szybkość pierzenia się ptaków.