Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » PROFILAKTYKA 2 » REGENERACJA MIĘŚNI

REGENERACJA MIĘŚNI

Aby gołębie pozostawały w dobrej kondycji, należy podawać im preparaty wzmacniające  stawy i kości. Sprawdzą się również środki regenerujące mięśnie oraz dostarczające energii. W sklepie internetowym MójGołąb.pl znajdziesz szeroki wybór preparatów o działaniu profilaktycznym, które mogą zapobiec wielu schorzeniom, a także złagodzić dolegliwości.

 

Kiedy ptaki nie wykazują ochoty do codziennych oblotów, są apatyczne i można u ich dostrzec objawy zmęczenia, należy pomyśleć o wdrożeniu odpowiedniej suplementacji. Regeneracja mięśni polega na wzmocnieniu ich od środka oraz uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów. Wykonywanie kolejnych lotów lub treningi przy osłabionych mięśniach może prowadzić do pogłębienia zmęczenia, a w dalszej kolejności do utraty formy lotowej. Właśnie dlatego działania zaradcze trzeba podjąć w dobrym czasie.

Preparaty wzmacniające

 

Pierwszym krokiem mogą być ziołowe ekstrakty i kompozycje naturalnych składników. Sprawdzi się np. Natural Herbs od Profeed Taube, który ma działanie kompleksowe. To preparat, który zawiera w składzie 20 wyciągów z ziół i warzyw, które pomagają gołębiom zachować formę, kondycję oraz zdrowie. NATURAL HERBS zwiększa wytrzymałość na loty oraz wpływa na optymalne tworzenie mięśni. Wspomaga pracę wątroby, działa pobudzająco na przebieg procesów trawiennych, skutecznie reguluje i normalizuje florę jelitową, ograniczając występowanie uporczywych biegunek. Zwiększa również odporność organizmu oraz witalność.
 

Można też wypróbować koncentrat aminokwasów, witamin z grupy B i elektrolitów. Po zastosowaniu preparatu można zaobserwować szybki przyrost muskulatury gołębi. Ptaki będą szybciej wypoczywały po locie, a ich pióra staną się lśniące i aksamitne w dotyku. Produkt sprawdzi się też jako wsparcie przemiany materii wątroby. Działa kompleksowo, więc wybierają go hodowcy poszukujący sprawdzonych rozwiązań.
 

Odbudowa mięśni

 

Do szybkiej odbudowy mięśni gołębi można wykorzystać Rebuild Powder od Pigeon Vitality. To innowacyjny produkt, który błyskawicznie odbudowuje mięśnie po locie. Zapewnia szybką odbudowę mięśni po lotach treningowych i konkursowych, ma działanie naprawcze i efektywnie wpływa na komórki mięśniowe. Wzmacnia je, dostarczając wszelkich niezbędnych aminokwasów potrzebnych do odbudowy włókien i tkanek mięśniowych. Ponadto zapobiega zakwaszaniu mięśni.
 

Do odbudowy formy po długich lotach sprawdzi się Marathon II od Profeed Taube. To preparat uzupełniający deficyt niezbędnych składników po długim locie. Zawiera bogaty zestaw aminokwasów pomagających odbudować i zregenerować masę mięśniową gołębi. Dodatek ekstraktów ziołowych efektywnie oczyszcza organizm z toksyn i regeneruje narządy wewnętrzne, co jest warunkiem szybkiego powrotu ptaków do formy. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu internetowego MójGołąb.pl. Znajdziesz u nas szeroki wybór produktów w przystępnych cenach.