Informacje 661 80 80 85 PON - PT: 10:00-16:00
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » SUPLEMENTY DLA GOŁĘBI2 » Witaminy i minerały

Witaminy i minerały

Właściwy przebieg procesów życiowych gołębi nie zapewni im jedynie wysokojakościowa karma podawana w odpowiedniej ilości. Niezwykle ważną rolę pełnią również witaminy i minerały dla gołębi, które mają olbrzymi wpływ na wiele czynników, między innymi zapewniają prawidłowy wzrost, rozwój, sprawiają, że ptaki są zdrowe, zachowują dobrą kondycję i prawidłowo się rozmnażają, ich mięśnie funkcjonują na właściwym poziomie, a regeneracja komórek przebiega tak, jak należy. W naszej bogatej ofercie dostępnych jest wiele witamin i minerałów, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, gwarantujących ptakom maksymalną kondycję i możliwość zdobycia pierwszego miejsca podczas zawodów. To produkty, które zwiększą wydajność przed długim czy też krótkim lotem, poprawiają nawodnienie i przyspieszają regenerację po locie, zapewnią udane lęgi i zdrowe potomstwo, uzupełnią niedobory podczas pierzenia, wpłyną na gładkość upierzenia i są w stanie przeciwdziałać chorobom. Zapewniamy, że wszystkie zostały stworzone pod okiem specjalistów z wieloletnim stażem. Podczas produkcji posłużono się unikalnymi formułami oraz sprawdzonymi technologiami.

 


Znajdują się wśród nich między innymi rozpuszczalne witaminy i aminokwasy w postaci Versele-Laga Oropharma Omniform, przeznaczone na czas sezonu lotowego oraz na czas rozpłodu. Dzięki nim gołębie zyskają maksimum energii i znakomitą kondycję, a także wzmocnienie mięśni i regenerację po wysiłku. Polecamy również PIGEON VITALITY Oxy - B Liquid 500 ml, na  który składa się aż osiem witamin z grupy B, odpowiedzialnych za prawidłowe wytwarzanie hormonów, właściwy rozwój i działanie mięśni i serca, układu nerwowego oraz układu pokarmowego, a także zapewniających właściwy wzrost i rozwój samych ptaków oraz rozwój zarodków. Niedobory witamin uzupełni także ROHNFRIED Gervit-W 1000ml, który zawiera aż 18 cennych dla zdrowia witamin i wspomaga procesy metaboliczne, ROHNFRIED Topfit - Spezial - Futterkalk 1kg, który pomaga w rozwoju kości, budowie mięśni i zapewnia płodność, czy też ROHNFRIED Rotosal 250 ml, który przyspiesza regenerację.

 

Warto również zadbać o czystość dróg oddechowych gołębi, a tę zapewni im preparat NATURALIS Dobry oddech 500g, do produkcji którego użyto wysokiej klasy chrzan i olej z ostropestu plamistego, a całość wzbogacono o fosfor, magnez, potas, żelazo, sód, siarkę, mangan i wapń. To produkt, który chroni przed bakteriami, wirusami i grzybami, jakie mogą stać się przyczyną wystąpienia infekcji dróg oddechowych, takich jak katar czy zapalenie oskrzeli. Z kolei układ immunologiczny skutecznie wspomaga ROHNFRIED Immunbooster 500g, który wpływa korzystnie na gołębia podczas sytuacji stresowych. Często przypadłością ptaków mogą być też skurcze mięśni. Aby im zapobiegać, warto stosować ROHNFRIED MagnePro 500g. Natomiast w aktywizacji metabolizmu pomoże  PIGEON VITALITY L-Carnitine Complex with Magnesium-Calcium, zawierający niezbędną dla prawidłowej przemiany energetycznej L-karnitynę. Do preparatu dodano również wapń oraz magnez, których niedobór występuje często po wysiłku, co wpływa między innymi na przyjęcie złej pozycji podczas lotu.